»To bo namreč veljalo le za tiste, ki do takrat še ne bodo imeli 40 let delovne dobe, vsi preostali pa se bodo lahko upokojili prej.«
»Konec leta 2020 je v družbi varčevalo skupaj 53.594 zaposlenih, skupna zbrana sredstva v upravljanju so znašala 343,9 milijona evrov (z upoštevanjem rentnega sklada), dodatno pokojnino pa je mesečno prejemalo 2658 ljudi.«
»Pa morda ne takoj, ko naj bi predvidoma začela reforma veljati, torej leta 2025, ampak bi se postopno podaljševanje pokojninske dobe in starosti lahko začelo šele leta 2026 ali pozneje.«
»Ko smo se lotili tega, smo v šali rekli, polovica države bo jezna na nas, ali tisti, ki vplačujejo ali tisti, ki prejemajo.«
»Rešitev oziroma breme pokojninske blagajne ni zaradi tega odpovednega razloga, naše breme je, da delamo premalo. Da prepozno stopimo na trg dela in prepozno začnemo plačevati prispevke in davke ter prehitro s tega trga dela izstopimo.«
»Olajšava za drugi steber sicer že obstaja, a bi jo morala država še dodatno okrepiti. Pokojninska reforma namreč ne pomeni le ureditve upokojitvene starosti ali odmernega odstotka, ampak tudi to, koliko prispevkov delodajalci namenjajo zaposlenim v drugem stebru!«
»Cilj je, da bi vsak dobil dostojno pokojnino.«
»Prišel je čas univerzalnega sistema. Tisti posebnih režimov se je končal.«
»Neodgovorno bi bilo dopustiti, da se primanjkljaji še naprej povečujejo. To bi neizogibno vodilo v obsežna zvišanja davkov in znižanja pokojnin.«
»Matematično imamo pri reformi le tri možnosti: ali prispevamo več, ali bodo upokojenci imeli manj, kar je zame nesprejemljivo, ali pa bomo delali dlje«
»Podaljševanje pokojninske dobe na več kot 40 let ne bi bil učinkovit ukrep. Tako ali tako se upokojujemo starejši. V zadnjih desetih letih se je dejanska starost ob upokojitvi za ženske povečala za skoraj tri, za moške za skoraj dve leti. To se bo dogajalo še naprej.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju